onepress
 
 
 
Nowe spojrzenie na zarządzanie projektami

Nowe spojrzenie na zarządzanie projektami

Cena: 50,00 zł

Autorzy:

Shenhar Aaron J., Dvir Dov

Tłumacz:

bkowska-Kowalik Małgorzata

Data wydania: 01 styczeń 1970
Okładka: miękka
Format:
Stron: 266
ISBN: 978-8-3754-1018-1
Dodatek: Brak

Żadna organizacja nie przetrwa dziś bez projektów zakończonych sukcesem. Projekty są motorem innowacji i przemian. Sprawiają, że organizacje stają się lepsze, silniejsze i bardziej efektywne, lecz w dziedzinie strategii biznesowych zarządzania często ulegają przeoczeniu. Fakt niepowodzenia większości projektów prowadzi do konkluzji, że tradycyjne zarządzanie projektami nie spełnia współczesnych oczekiwań biznesowych.

Prezentując zaawansowane przykłady, jak tunel pod kanałem La Manche, lotnisko międzynarodowe w Denver, opera w Sydney i wiele innych, autorzy książki demonstrują problemy utrudniające osiągnięcie sukcesu. Co najważniejsze jednak, wprowadzają nowy model "podejścia romboidalnego". Model ten jest pierwszym w swoim rodzaju sposobem zarządzania projektami w celu odniesienia sukcesu biznesowego, a nie tylko zmieszczenia się w terminie i w budżecie. Cztery elementy bazowe w "podejściu romboidalnym" tworzą nowe ramy i wspólny język porozumiewania się w zakresie zarządzania projektami. Dysponując tymi narzędziami można zaprezentować swój przypadek w prosty, a jednocześnie ciekawy sposób, zadając właściwe pytania przed przystąpieniem do projektu lub programu.

Po przeczytaniu i zastosowaniu strategii zawartych w tej książce, nauczymy się:

  • dopasowania właściwego stylu zarządzania do każdego projektu,
  • zrozumienia jego niepewności, złożoności i zmiennych,
  • dokładnego przekazywania nieprzewidzianego rozwoju sytuacji członkom zespołu,
  • identyfikacji łatwych do przeoczenia czynników napędzających rozwój projektu,
  • alokacji zasobów w sposób realistyczny i zgodny z celami strategicznymi.

Książka przekazuje dawno oczekiwaną nową metodologię, która zrewolucjonizuje sposób myślenia o projektach. Stanowiąc ka-mień milowy, pokazuje, jak budować wzorce pozwalające na osiągnięcie zakończonych sukcesem i efektywnych kosztowo projektów o trwałych i dalekosiężnych wartościach.

 


 

Komentarze:

Brak komentarzy

Imię/Nick:

Adres email:

Strona WWW:

Treść Komentarza:

  Logistyka przyszłości

Logistyka przyszłości

Cena: 59,00
50,00 zł
- 8 %

Czytaj więcej o książce